środa, 7 marca 2012

Nowe wyniki badań nad SMA

Nowe badania opublikowane w BMC Medicine wykazują, że ​​substancja o nazwie Fasudil może poprawić zarówno wielkość włókien mięśniowych jaki i ich powiązania z neuronami ruchowymi. 

Naukowcy z Ottawa Hospital Research Institute oraz University of Ottawa w badaniach pod kierunkiem dr. Kothary stwierdzili, że Fasudil może zwiększyć żywotność myszy z SMA z 30 do 300 dni. Chociaż zdrowe myszy zwykle żyją dwa razy dłużej, wynik i tak jest imponujący.

 Mimo że leczenie nie miało wyraźnego wpływu na uszkodzone neurony same w sobie, Fasudil zwiększył rozmiar mięśni oraz ich powiązanie z neuronami ruchowymi. Jednak lek mimo wszystko nie wpłynął znacząco na siłę mięśniową badanych myszy. Nie podwyższyła się rówież liczba neuronów.

Fasudil był już wstępnie tesowany na ludziach i jest zatwierdzony przez FDA, dlatego jego ewentualne testowanie pod kątem leczenia SMA byłoby ułatwione.

Jak podkreśla członek zespołu badawczego Melissa Bowerman, to badanie jest jeszcze na wczesnym etapie i choć okazało się, że fasudil może znacznie zwiększyć żywotność w mysim modelu SMA, lek ten nie mógł poprawić wszystkich problemów u tych myszy, a miał poważne skutki uboczne, gdy używany był w wyższych dawkach.

To w skrócie, pełny artykuł w linku poniżej.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz