poniedziałek, 8 października 2012

Apel do Rodziców i Opiekunów osób dotkniętych chorobą rzadką Poniżej zamieszczamy jego treść:

Drodzy Państwo - Rodzice i Opiekunowie pacjentów dotkniętych chorobą rzadką, 
Jestem przewodniczącą Parlamentarnego Zespołu d/s Chorób Rzadkich. Zwracam się do Państwa z wielką prośbą o odpowiedź na poniżej za
dane pytanie, które dotyczy tematu nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Projekt nowelizacji zakłada zniesienie możliwości zastosowania aborcji w sytuacji gdy badaniem prenatalnym stwierdzono ciężką wadę genetyczną lub uszkodzenie płodu. Do chwili obecnej obowiązuje ustawa dopuszczająca możliwość wykonania aborcji w trzech przypadkach; w sytuacji gdy życie matki jest zagrożone, gdy ciąża powstała w wyniku gwałtu i w wypadku stwierdzenia nieodwracalnego uszkodzenia płodu. Wydaje mi się, że to właśnie Państwo, których rodziny dotknięte są omawianymi schorzeniami, macie największe prawo do wypowiadania się na temat projektu nowelizacji. Bardzo proszę o przesłanie odpowiedzi w najbliższych dniach, gdyż możliwe jest głosowanie w Sejmie na ten temat na najbliższym posiedzeniu (10-12.10). 
Proszę o przesłanie odpowiedzi na adres: Biuro Poselskie Barbary Czaplickiej 05-803 Pruszków ul. Kraszewskiego 5 lok.11 lub e-mail: bczaplicka@o2.pl , naturalnie możecie się Państwo nie podpisywać pod odpowiedzią. Niezmiernie ważne jest dla mnie poznanie Waszego zdania.
Czy w sytuacji, gdyby następna ciąża w Państwa rodzinie wykazała poprzez badanie prenatalne lub genetyczne obciążenie ciężką postacią choroby mającego się urodzić dziecka zdecydowalibyście się na aborcję ?
Dziękuję za każdą odpowiedź Państwa.
Barbara Czaplicka Poseł na Sejm RP


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz