sobota, 9 grudnia 2017

Samodzielność

Kolejny krok do samodzielności za nami.
Wszystko zaczęło się od pewnej Pani Asi, która, zorganizowała cudny Bieg dla Sebka, który pewnie niektórzy z Was jeszcze pamiętają  :)

Za zebrane podczas biegu pieniądze uda nam się zakupić Sebkowi... nowy wózek!

Wózek zamawiamy, a tymczasem okazało się, że dzięki Waszej hojności udało się nam spełnić kolejne marzenie Sebka. 

Otóż pomimo tego, że Sebastian jest na codzień jest mega aktywny, pozytywny i uśmiechnięty, pomimo mega intensywnej rehabilitacji, masaży, basenów itp. nie jest w stanie oszukać przeznaczenia, oraz przeskoczyć ograniczeń, które nakłada na niego choroba.

Jednym z takich ograniczeń jest... otworzenie drzwi. 
To, co dla nas jest czynnością, która dla nas nie stanowi żadnego wyzwania, dla Sebastiana jest rzeczą niemożliwą do wykonania.
Mianowicie mięśnie rąk Sebka są zbyt słabe, aby nacisnąć klamkę, nie mówiąc już o przekręceniu klucza w zamku.

Na szczęście mamy XXI wiek.
Na szczęście są wokół nas ludzie, dzięki których bezinteresownej pomocy możemy pozwolić sobie na to, aby z tych póki co nie najtańszych zdobyczy techniki Sebek mógł skorzystać.

I oto... MAMY TO!

Super zamek Gerdalock, dzięki któremu Sebastian przy pomocy smartfona będzie mógł samodzielnie otwierać i zamykać drzwi.
Kolejny krok w stronę samodzielności.
Pomimo ograniczeń.
Kolejna rzecz, dzięki której życie Sebastiana będzie mogło być choć troszkę bardziej podobne do życia innych dzieciaków w jego wieku. I da mu trochę więcej wolności.

Bardzo, bardzo się cieszymy i jeszcze raz dziękujemy za to, że tak po prostu, zupełnie bezinteresownie jesteście z nami. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz